4. Bam Adebayo, şerit boyunca dalgalanıyor.

4. Bam Adebayo, şerit boyunca dalgalanıyor.

Fikir, 2009’da Şükran Günü’nde bir posta çantası sütununda yayınlandı. O zamanlar hayran, Columbus, Ohio’dan Drew olarak biliniyordu. Ancak ESPN’nin belgeseli onu Drew Wagner olarak tanımladı.

İşte Wagner’in Simmons’a yaptığı tam adım:

Basketbol veya futboldaki en iyi oyuncular kolej kararlarını nasıl verdiklerinde, genellikle bir basın toplantısı düzenlerler ve son üçe giren okulların üç şapkasını önlerine koyarlar … sonra okulun şapkasını alırlar. seçim ve koymak? Ya LeBron 2010-11 takımını ABC’de canlı yayında belirli bir tarihte bir şov için seçeceğini duyurursa? ""LeBron’un Seçimi?"" Bu ne tür çılgın reytingler alırdı?

Simmons’ın yanıtı, yanıt verirken fikri sevdiğini açıkça gösterdi, ""Ne olursa olsun, haklısınız — bu, televizyonda yayınlanan bir etkinlik olmalıdır. LeBron akıllı olsaydı, etkinliği şirketi aracılığıyla pazarlar, haklarını bir ağa satar ve seçimini o şovda açıklar. … Eğer insanlar, Jenna Jameson’ın iki yıldır kazanamayan bir adamla dövüşen mahvolmuş kocasının başlığını taşıyan UFC 106 kartı için 44,99$ ödemeye razı olsalardı, eminim ki ‘Karar 2010’ için 44,99$ kazanacaklardır. : LeBron’un Kararı.’""

Üzerinde çalışan Don Van Natta Jr.’a göre ""arka plan,"" Simmons, posta çantası sütunu fikrini Şubat 2010’da James’in yakın çevresine ve ESPN yöneticilerine sundu. 

Van Natta Jr.’dan:

Şubat 2010’da Dallas’ta düzenlenen All-Star Maçı haftasonunda Simmons, ""LeBron’un Kararı"" James’in iş ortağı Maverick Carter’a fikir; James’in o zamanki menajeri Leon Rose; ve James’in danışmanı William ""Dünya Çapında Wes"" Wesley. Simmons, Rose ve Wesley ile bir araya geldi. ""İkisi de sevdi,"" Simmons daha sonra bir e-postayla yazdı. ""Yani, SEVDİ."" Ayrıca Carter ile ayrı bir görüşmesi vardı. O hafta sonu, Simmons bu fikri birkaç üst düzey ESPN yöneticisine coşkuyla sundu.

Natta, olayın sonunda nasıl bir araya geldiği hakkında daha fazla ayrıntıya sahip.

Wagner’e gelince, Simmons’a yazdığı mektubun bir etki yaratıp yaratmadığından emin değildi. Simmons tüm çalışmalarını perde arkasında yaptı, bu yüzden kesin olarak bilmenin bir yolu yoktu. Ama ESPN’e başından beri bir fikri olduğunu söyledi.

""Her zaman aklımın bir köşesinde bunu bir çeşit vitese takmış olabilirim,"" dedi Wagner. ""Ondan bir şey ya da herhangi bir övgü hak ettiğimi düşünmüyorum. Eminim pek çok insan bu tür bir fikir ortaya atabilir ve topu yuvarlayabilirdi. Ayrıca eminim ki bazı insanlar bu fikri bulan adamı vurmak isteyecektir.""

Anthony Davis, Lakers’ın Heat’e 5. maçındaki yenilgisinde topuk yaralanmasını ağırlaştırmasına rağmen NBA Finallerinin 6. maçına hazır olacağı konusunda ısrar ediyor. 

Davis, Lakers’ın Orlando’daki 111-108 mağlubiyetinin ilk çeyreğinde bir sakatlık yaşadı ve bu da takım tarihinde 17. NBA şampiyonluğunu elde edemediklerini gördü. 

DAHA FAZLA: LeBron, tıpkı MJ gibi maç kazandıran şutu kaçırdı

Pazar günü bunu yapmak için bir şansları daha olacak ve Lakers ikinci denemede seriyi kapatmayı hedeflediği için yedi kez All-Star sağlıklı olmayı bekliyor. 

""Iggy [Andre Iguodala] bir nevi üzerine bastı,"" Davis sakatlıktan bahsetti. ""Yeniden ağırlaştırdı. Ama pazar günü iyi olacağım. Denver’a karşı son seride oldu. Yanılmıyorsam 5. maçtı sanırım. Iggy yeniden şiddetlendirdi. İlkinin sonunda gitti ve bir şekilde yıprandı ve normale döndü. Sadece hareket etmeye devam ettim. Sadece oturmamaya çalışıyorum. Bu adrenalini harekete geçirin ve devam edebildim ve oynamaya devam ettim."" 

Lakers’ın 6. maça motive olmuş bir Heat takımına karşı karşılaştığı baskının ne olduğu sorulduğunda, Davis bunu küçümsedi.

""Yani, baskı yok. Biz de motiveyiz,"" dedi Davis. ""Onlar kadar biz de şampiyonluk için motive oluyoruz. Rekabet etmek isteyen iki takımınız var. Her maçı kazanmak zorundaymış gibi hissederler. Kazanmamız gerektiğini hissediyoruz. Bu işi bitirmek ve o kupayı onlar kadar kötü bir şekilde kaldırmak için biz de motiveyiz. İnfazla ilgili. Dediğim gibi defansif olarak çok defa bozduğumuz oyunlar. Eğer bu oyunlara sahip değilsek, bu farklı bir oyun. 

""Defansif tarafta daha iyi olmalıyız ve icabına bakmamız gereken şeylere dikkat etmeliyiz. Duncan Robinson çok fazla açık geldi. İki dört sayılık oyun. Hücum ribaundları. Kontrol edebileceğimiz şeyler. Biz 6. Oyunu kazanmak için, onlar da 6. Oyunu kazanmak için motive olduk. Kolay olmayacak ama kazanmayı umuyoruz.""

LeBron James, potaya doğru ilerleyip 10 saniye kala sağ bloğa ulaştığında ve Lakers 2020 NBA Finalleri’nin 5. Oyununda bir sayı gerideyken LeBron James’i savunan dört Heat oyuncusu vardı:

1. Jae Crowder sağından kazıyor.2. Duncan Robinson doğrudan kalçasında.3. Jimmy Butler arkada ve şutunu zorlamaya hazırlanıyor.4. Bam Adebayo, şerit boyunca dalgalanıyor.

Korumasız kalan dört Lakers oyuncusu vardı. Onlar sadece açık değildi; bu çok sıradan bir açıklama. Yalnızdılar, izole edildiler, dikkatten yoksunlardı. James bunun farkındaydı, çünkü farkındalık, oyunu oynamış olan neredeyse herkesten daha iyi yaptığı şeydir. Böylece, 9.436 kariyer asistine ve playoff maçlarında 1.861 daha fazlasına sahip olan adam basketbolu geçmeyi seçti.

DAHA: Heat-Lakers Game 5’ten canlı özetler

İşe yaramadı. Danny Green, James onu aşırı pasla anahtarın tepesinde bulduktan sonra şut çekmek zorunda kaldığı süre içinde bir ribeye ızgara yapabilirdi. Green bir kez sekti ve 3 sayılık atış yaptı, ancak şutu yeterince alamadı ve ıskaladı. Ve bu maçta 111-108’lik bir finalle kaybeden Lakers, Heat’i kapatmak için üç atışından ikincisini kullanmak zorunda kalacak.

Bak, Danny Green çok açık bir görünüme sahip ve LeBron üçlü takım. Morris’in LeBron’u da çok açık pic.twitter.com/O2xEAwDuN7

— Stu Motown #BlackLivesMatter (@cjzero) 10 Ekim 2020

Bu başka bir oyuncu olsaydı, sadece kararı, oyunda gördüklerini açıklaması istenebilirdi.

Ancak bu LeBron’du.

Ve böylece bu tür bir saçmalığa maruz kalıyoruz:

“Evet Danny Green açıktı ama kimsenin ne dediği umurumda değil… Bron’un o şutu çekmesi gerekiyordu. DÖNEM.”

Bu bir metin mi yoksa bir tweet mi olsaydı, tam burada facepalm emojisini ekleyeceğim yer. Yine de bu bir sütun, onun yerine kısa bir tarih dersi sunacağım.

Chicago Bulls 1990’ların üçüncü şampiyonluğunu kazandığında, büyük Michael Jordan 12 saniye kala topu öne geçirdi ve takımı 6. Oyunda iki sayı gerideydi. Savunmanın sunduğu ne olursa olsun maçı kazanmayı seçmedi. Yarı saha çizgisine kadar dripling bile yapmadı.

Jordan, anahtarın üstünde süperstar Scottie Pippen’e geçti; Pippen daha sonra şeridin sağ tarafını sürdü. O da şut çekmedi, bunun yerine topu takımın en skorer üçüncü oyuncusu Horace Grant’e attı. Ve ayrıca Cuma gecesi Green kadar açık olan tetikçi John Paxson’a geçti. Yine de Paxson bir üçlük attı ve sonsuza kadar NBA Finalleri kahramanı olarak anılacak.

Bulls beşinci şampiyonluğunu kazandığında, Jazz karşısında 6. maçta 28 saniye kala berabere kaldılar. Steve Kerr, Chicago’nun nihai hakimiyetinden önceki bir mola sırasında Jordan’a söz verdi: ""Eğer çıkarsa, hazır olacağım."" Ona meydan okuyan ancak faul yapmaktan kaçınmak için yumuşak oynayan iki savunma oyuncusuyla Jordan bir şutu zorlayabilirdi ama bunun yerine Kerr’i faul çemberinin içinde tek başına dururken buldu. Yakala ve vur atlayışı oyunu kazandı.

En büyük oyuncular, her şeyden önce kahraman olduklarını göstermeye çalışarak en büyük oyuncular haline gelmezler. Her şeyden önce oyuncu olduklarını rutin olarak kanıtlayarak en büyük olurlar.

""Çocukluğumdan beri oyunu hep aynı şekilde oynadım."" James gazetecilere Cuma günü cumartesiye dönerken söyledi. ""Ve bunu yaparken başarı elde ettim. Burada bir oynamanın ya da orada oynamanın oyuna bakış açımı ya da oyunu nasıl oynadığımı değiştirmesine izin vermeyeceğim.""

MJ vs. LeBRON: GOAT tartışmasında bilmeniz gereken önemli istatistikler

Green, önceki yıllarda olduğu gibi bu playofflarda topa şut atmakta pek isabetli olmadı, ancak onu son topa dahil etmek sadece teknik direktör Frank Vogel’in bir isteği değildi. Green, arka arkaya dokuz sezon 100 veya daha fazla üçlük üretti ve yapılan 3’lüklerde tüm zamanların 52. sırada yer alıyor. NBA tarihinde 47. sırada yer alan, kariyer yüzde 40’lık bir şutör. Playofflarda, James’in pası sağ eline ulaştığında 107’de 36’sı — yüzde 33,6 – ve 5. Oyunda 4’te 2’siydi.

Isı yıldızı Jimmy Butler bunun ne anlama geldiğini anladı. ""Danny Green’in anahtarın tepesindeki şutu kaçırması kesinlikle biraz şanstı."" ESPN’den Rachel Nichols’a söyledi.

Finallerde en iyi kariyer 3 puanlık yüzdesi (en az 50 deneme):1. Shane Battier, %492. Kevin Durant, %453. Ray Allen, %434. Danny Green, %42 https://t.co/KqhylA1oC9

— Zach Kram (@zachkram) 10 Ekim 2020

James maçı 40 sayı, 13 ribaund ve 7 asistle tamamladı. Son üç dakikada, iki temel serbest atış ve kaslı bir 3 sayılık oyun da dahil olmak üzere yedi sayı attı, takımlar karşılıklı basketler atarken ve olağanüstü bir oyun haline gelen bu maçta öne geçti. James işini sekiz asistle bitirmiş olsaydı, işi bitmiş olacaktı ve Lakers hala kutlama yapıyor olacaktı.

Kazanmak yerine bunu kendisi yapmaya çalışsaydı, Butler her türlü atış girişimini Space Mountain’a kadar savuşturacak konumdaydı. James bunu biliyordu. Yaptığı şey bu.

""Sadece oyuna bakarsanız, serbest atış çizgisinin altına iki defans oyuncusu çizebildim ve bir şampiyonluk kazanmak için geniş açık bir 3 için şutörlerimizden birini anahtarın tepesinde bulabildim,” dedi James. ""ona güvendim. Ona güvendik. Gitmedi. Bununla yaşıyorsun.""

Cuma gecesi, Lakers onunla kazanamadı. Bu, kazanan oyun olmadığı anlamına gelmez.

Heat’in sezonu tehlikedeyken, Jimmy Butler bir süperstar performansı sergiledi ve Miami’yi Cuma akşamı 5. Maçta Lakers’ı 111-108 mağlup etti.

All-Star forveti 35 sayı, 12 ribaund, 11 asist ve beş top çalma ile oynadı ve neredeyse 48 dakika boyunca oynadı. Butler, mağlubiyette 40 sayı, 13 ribaund, yedi asist ve üç top çalma ile oynayan LeBron James’le baş başa kaldı.

5. maçın son dakikaları gerçek dışıydı 🤯 pic.twitter.com/ZjrG8Intsc

— SportsCenter (@SportsCenter) 10 Ekim 2020

""Bu lige gelen her genç oyuncu Jimmy Butler’ın görüntülerini incelemeli."" Isı koçu Erik Spoelstra söyledi. ""Her iki tarafta da yarışan iki yönlü bir oyuncunun tanımı.""

Sporting News, Lakers ve Heat arasındaki 5. Maçtan canlı güncellemeler sağladı. Kaçırdığınız tüm önemli noktalara buradan göz atın.

Lakers vs. Heat skoru

Oyun 5 Q1 Q2 Q3 Q4 Puan
Lakers 24 32 26 26 108
Sıcaklık 25 35 28 23 111

Lakers vs. Heat canlı güncellemeleri, 5. Maçtan öne çıkanlar

(Tüm zamanlar Doğu)

Final: Isı 111, Lakers 108

23:40 ö. — Danny Green iyi bir görünümü kaçırıyor. Markieff Morris hücum ribaundunu alıyor ve… BUNU FIRLATIYOR. Tyler Herro serbest atışlarını kaybediyor ve bir LeBron James havası masumca yere düşüyor. Heat, anında bir klasik kazanır ve seriyi uzatır.

Jimmy Butler ve Tyler Herro’nun debriyaj geç serbest atışları @MiamiHEAT’ı GAME 5 WIN’e taşıyor! #NBAFinalsOyun 6: Pazar günü saat 19:30/et ABC pic.twitter.com/JmzMQypcVh

– NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

23:35 ö. — Jimmy Butler potaya gidiyor, faulü çekiyor ve her iki serbest atışı da sakince boşaltıyor. Heat 109, Lakers 108 kala 16.8 saniye kaldı.

11:30 ö. — LeBron James ve Jimmy Butler inanılmaz. Heat 107, Lakers 106, 46.7 saniye ile.

Jimmy Butler ve LeBron James, kritik zamanlarda büyük zaman kovaları https://1xbetgiris.top/ takas ediyor! #NBAFinals @MiamiHEAT 105@Lakers 106ABC’de 46.7 kaldı pic.twitter.com/hGno2ibZru

– NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

11:20 ö. — Derinden Kentavious Caldwell-Pope… bang. Lakers, altı dakikadan biraz fazla bir süre kala liderliği elinde tutuyor.

LeBron (33 sayı, 10 REB, 7 AST) köşede KCP’yi seçiyor… Lakers tekrar önde! #NBAFinals @MiamiHEAT 96@Lakers 97ABC’de 5. Oyunda 6:18 kaldı pic.twitter.com/PMFmIFl6pM

– NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

11:10 — Biri bundan sonra Duncan Robinson’ı buz banyosuna koymuş.

Her şeyi sıraya koymak 😤 pic.twitter.com/ncJ1RaLXs4

— Miami HEAT (@MiamiHEAT) 10 Ekim 2020

Üçüncü çeyreğin sonu: Heat 88, Lakers 82

11:00 — X faktörü uyarısı! Duncan Robinson, sahadan 6/12 şutunda 20 sayı kaydetti. Dört sayılık büyük bir oyun, Heat’i son kareye kadar önde tutuyor.

Duncan Robinson (20 puan) gecenin 5. üçlüsü ile… bu sefer 4 sayılık bir oyun!@MiamiHEAT 88@Lakers 82- NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

22:45 ö. – AHŞ. Jimmy Butler, Dwight Howard’dan kafasına sert bir vuruş yapıyor. Bu bariz bir faul. Butler topu silkiyor ve serbest atışı vuruyor.

Jimmy, ve-1 ! #NBAFinals pic.twitter.com/FMYMwGZinQ

— NBA UK (@NBAUK) 10 Ekim 2020

22:35 ö. – Ne… Bununla ne yapman gerekiyor?

LBJ, DEEP’ten 4. üçlüsünü aldı! @MiamiHEAT 70@Lakers 70#NBAFinals on ABC pic.twitter.com/H1rV23hEqd

– NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

İlk Yarı: Isı 60, Lakers 56

22:15 ö. – Jimmy Butler’dan yarım maç: 23 dakikada 22 sayı, altı ribaund, altı asist ve üç top çalma. Zil çalıyor ve Heat’e soyunma odasına doğru dört sayılık bir üstünlük sağlıyor. 

Jimmy 2. QTR’yi bitirecek 😳#NBAFinals pic.twitter.com/pUtNoG6KAg

— NBA TV (@NBATV) 10 Ekim 2020

22:10 — LeBron James, Lakers’ı bu oyunda tutuyor. Halihazırda 21 sayı, 3 ribaund ve 3 asisti var. 

KANALI ŞİMDİ ABC’DE NBA FİNALLERİ İÇİN DEĞİŞTİRİN! 🍿📺LeBron James, YouTube TV tarafından sunulan @Lakers!#NBAFinals için saldırıyor ve camdan atıyor pic.twitter.com/wmmhJlsxSR

– NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

21:55 ö. – The Heat taç giyme töreni için burada değil. Miami farkı 11’e çıkardı.

Iguodala, Herro, Nunn… Miami her iki tarafta da işini bitiriyor! #NBAFinals @MiamiHEAT 41@Lakers 30ABC’de 5. Oyun pic.twitter.com/QEbXpjIBKI

– NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

21:50 — Derin bir nefes alın Lakers hayranları. Anthony Davis’in durumu iyi.

Anthony Davis, yaralanma raporunda yer alan sağ topuk kontüzyonunu yeniden şiddetlendirdi. Orada tekme yemiş gibi görünüyordu. O dönmek için müsait.

– Mike Trudell (@LakersReporter) 10 Ekim 2020

İlk çeyreğin sonu: Heat 25, Lakers 24

21:40 – ah ah. Anthony Davis olası bir ayak bileği/topuk yaralanmasıyla yere düştü. Şimdilik yedek kulübesinde kalıyor.

21:25 – Ayy demişken, LeBron James hızlı molada Anthony Davis’i buluyor.

LeBron, @Lakers’ın hızlı molasında golü atıyor! ✨#NBAFinals on ABC pic.twitter.com/0EC9jMNYGA

– NBA (@NBA) 10 Ekim 2020

21:15 — Oyun 5’in ilk puanları: Bam Adebayo’ya bir geçit töreni. Bunu yapalım.

Başlamak için Bam Slam 💥 pic.twitter.com/tPHSKol2S8

— Miami HEAT (@MiamiHEAT) 10 Ekim 2020

21:05 — Lakerler Kara Mamba formalarını sallıyor, bu yüzden Anthony Davis birkaç Gold Mamba vuruşu yapmaya karar verdi.

Altın Mambas #LakersSneakerCam pic.twitter.com/UjFvW38QXn

— Los Angeles Lakers (@Lakers) 10 Ekim 2020

20:55 – Yani 259 playoff maçı, ha? Bu üç tam normal sezondan fazla. Biraz aşırı gibi. Başka birinin şansı olsun, LeBron.

Playoff maçı No. 259, NBA tarihinde en çok Lakers Efsanesi Derek Fisher’ı birbirine bağlıyor.